TYT FİZİK SORULARININ İÇERİĞİ NASIL?

08/01/2019

blog image

Fizik dersinin TYT konuları ve içerdikleri soruları incelediğinizde bilim kültürünü ve bilimsel deneyler hakkında düşünme becerisini ölçen ve günlük hayatta kullandığımız kütle, ısı, sıcaklık, ağırlık, elektrik ve optik gibi kavramları kullanarak sorulara yaklaşım biçiminizi ölçen tarzda olduklarını göreceksiniz. Ayrıca, ÖSYM günlük kullanılan ev aletlerinin güç enerji hesaplarının yapılması gibi popüler bilim diyebileceğimiz örnekler kullanarak teknolojik farkındalığı arttırmayı amaçlamaktadır. Sırf bu yukarıda geçen maddeleri incelediğinizde ve fizik dersinin mantığı çözüldüğünde TYT fizik sorularını çözebilmek çok daha zevkli hale gelecektir.

FORMÜLSÜZ FİZİK tam da bu noktada sizin ihtiyaçlarınıza göre oluşturuldu. Fizik dersinin her konusunun en temel prensiplerinden başlayarak, fizik dersini özümseyerek derinlemesine öğrenebilmenizi sağlamak istiyorsanız FORMÜLSÜZ FİZİK’e bir göz atın. Evet, TYT Fizik yapamıyorum, ne yapmalıyım sorusunun cevabını da bu şekilde vermiş oluyoruz.


Üniversiteye hazırlıkta fizik sorularını fulleten en kolay fizik dersi. Tüm fizik dersi videolarını sohbet havasında, keyifle öğrenecek ve 60 saatte tüm fiziği bitireceksiniz. Formülsüz Fizik ile fiziği yeniden keşfet!
-->